سنگ مخصوص متولد هر ماه

فروردین

الماس : یکی از گرانبهاترین و زیباترین سنگهای موجود در طبیعت است که با متولدین فروردین ارتباط بیشتری برقرار می کند , این سنگ اعتماد به نفس را افزایش می دهد و احساس شکست ناپذیری را در انسان تقویت می کند , الماس یکی از قدیمی ترین سنگهای موجود در طبیعت است که خاصیت تصفیه کنندگی دارد و مخصوصأ روی کارکرد کلیه ها و مثانه اثر مثبتی می گذارد , علاوه بر آن کارائی و قدرت سنگهای دیگر را هم افزایش میدهد , فراموش نکنید متولد هر ماهی که هستید و از هر سنگی استفاده می کنید , افزودن الماس را به گردنبند خود از یاد نبرید.

اردیبهشت

زمرد : سنگ متولدین اردیبهشت ماه زمرد است , زمرد از زمان خیلی دور به عنوان سنگ درمانی به کار می رفته است , یکی از مهمترین ویژگی های زمرد این است که روح و جسم را با هم متعادل می کند , این سنگ روی تیروئید و تصلب شرائین اثر می گذارد و در مورد بیمارانی که پارکینسون دارند یا مبتلا به صرع هستند روند درمان بیماری را بهبود می بخشند , زمرد فشار خون و بیماری قلبی را نیز کنترل می کند , در زمان های گذشته برای درمان بچه های کوچک هنگامی که به تب مبتلا می شدند , از زمرد استفاده می کردند . این سنگ ادراکات شهودی را افزایش می دهد و در ایجاد نبوغ تأثیر می گذارد , یوگی ها و کسانی که مدیتیشن می کنند معتقدند که همراه داشتن زمرد آنها را زودتر به تمرکز می رساند.

خرداد

مروارید : سنگ اختصاصی متولدین خرداد ماه است . به مروارید داروی جادوئی نیز می گویند . این سنگ روی اعصاب و کلیه ی عضلات اثر مثبت میگذارد و بیماری های ناشی از کمبود کلسیم را برطرف می کند , مروارید نیروی حیات را افرایش می دهد و ضداضطراب عمل می کند , علاوه بر آن همراه داشتن مروارید باعث میشود قوی ابتکار شما بهتر عمل کند و خلاقیتتان افزایش یابد.

تیر

گارنت : سنگ متولدین نخستین ماه تابستان ( گارنت) است که به رنگ تیره و شبیه یاقوت قرمز در طبیعت دیده می شود . گارنت سنگ حامی مسافرینی است که با کشتی سفر می کنند , این سنگ برای استحکام دیواره های سرخرگ , تقویت چشم و درمان سرطان در مراحل اولیه آن کارائی دارد , اثرات این سنگ میان زنان بیشتر نمایان می شود , گارنت بیماری های زنان را بهبود می بخشد.

مرداد

پریدوت و اونیکس : سنگهای متولدین مرداد ماه هستند , اونیکس سنگی شبیه عقیق است که به رنگ سیاه یافت می شود , این سنگ برای درمان اعتیاد مورد مصرف قرار می گیرد , به نظر می رسد از آنجا که اونیکس اعتماد به نفس و دلگرمی را افزایش می دهد از گرایش افراد به سوی اعتیاد میکاهد , اونیکس روی سیاهرگ ها و مفاصل بخصوص در افرادی که دچار نقرس هستند اثر مثبت می گذارد و از لحاظ روانی موجب ازدیاد هماهنگی روحی انسان می شود.

شهریور

یاقوت کبود : سنگ مخصوص متولدین شهریور ماه است . این سنگ دارای خاصیت شفابخشی است و روی سلولهای پوست , مو و ناخن اثر می گذارد . یاقوت کبود از ریزش مو جلوگیری می کند و سیستم عصبی را بهبودی می بخشد , این سنگ درد را کاهش می دهد و برای بیماری های مزمنی مثل روماتیسم و نقرس اثر مثبت دارد . علاوه بر آن برای درمان سرگیجه و جلوگیری از خونریزی زخمها به کار می رود.

مهر

مونستون و اوپال : متولدین مهر ماه می توانند از سنگهای مونستون و اوپال استفاده کنند . مونستون دارای چندین رنگ است : سفید مایل به آبی , مایل به سبز و مایل به صورتی آن در طبیعت یافت میشود . مونستون سنگی است که روی اختلالات هورمونی تاثیر مثبتی دارد , بخصوص شیر مادران را افزایش می دهد. این سنگ روی تیروئید هم اثر مثبت دارد و باعث می شود موانع احساسی شخص از بین برود . اوپال از خانواده عقیق و سنگی است که در کشور استرالیا به دست می آید , این سنگ روی التهابات روده و معده موثر است و بر جریان خون تاثیر می گذارد , از این سنگ به عنوان طلسم خوشبختی نیز یاد شده است . در گذشته مرسوم بوده که از اشخاص مبتلا به افسردگی , درخواست می کردند به اوپال سیاه نگاه کنند , چون اعتقاد داشتند این کار افسردگی آنها را از بین می برد.

آبان

سیترین و یاقوت قرمز : سنگهای متولدین این ماه هستند . یاقوت قرمز برای بیماری های ویروسی و اپیدمی , همچنین درمان تب مفید است . این سنگ بی حسی و رخوت را از بین می برد و از زایمان زودرس جلوگیری می کند , یاقوت قرمز ایمنی بدن را افزایش می دهد و از لحاظ روانی هم باعث رهایی از وابستگی های روانی میشود , از زمان قدیم متداول بوده که به زوجهای جوان توصیه می شده این سنگ را برای وفای بیشتر نسبت به شریک زندگی خود به گردن بیاویزند.

آذر

سنگ فیروزه : به متولدین آذرماه تعلق دارد , از سنگ فیروزه به عنوان سنگ حامی یاد شده است . معروف است که در اروپا , خلبانان و مهمانداران هواپیما برای ایمنی در سفر از فیروزه استفاده می کنند . چون این سنگ از سقوط جلوگیری می کند , فیروزه بر روی عملکرد نادرست کبد اثر می گذارد و قدرت و دید چشم را افزایش می دهد . فیروزه ضدافسردگی و نشاط آور است و التهاب پوستی را فرو می نشاند.

دی

نکته عجیب این است که متولدین دی ماه سنگ مخصوص به خود ندارند , اما در عوض همه سنگها با تمام خواص شان برای آنها مفید هستند , پس آزاد هستید با توجه به علاقه و تمایلتان هر سنگی را که می خواهید انتخاب کنید.

بهمن

آماتیست : سنگ کریستالی بنفش رنگ است که به اضطراب پایان می دهد و مخصوص متولدین بهمن ماه است , این سنگ ضداضطراب و کابوس است و برای کسانی که بدخواب هستند یا مدام کابوس می بینند توصیه شده است , تجربه نشان داده است که افراد مضطرب وقتی آماتیست را با خود همراه می کنند به آرامش می رسند.

اسفند

مرجان  : متولدین آخرین ماه سال با مرجان پیوند برقرار می کنند , مرجان از همین گیاه دریایی به دست می آید و از رنگ قرمز پررنگ تا گل بهی و صورتی یافت می شود . چون منشا آن کلسیم است روی بیماری استخوان ها بخصوص راشیتیسم تاثیر مثبت می گذارد , مرجان برای استحکام دندان ها مفید است و انعطاف پذیری را هم تقویت می کند , متولدین اسفندی که به راحتی نمی توانند خود را با محیط وفق دهند با همراه داشتن مرجان می توانند بر این ضعف فائق آیند.

/ 0 نظر / 28 بازدید